همیشه برای خود من هم مهم بود بدونم این همه سایت و وبلاگ در ایران این اطلاعات را ازکجا می یارن ! اصلا از کجا می دونند چی سهمی چی شد ! کجا رفت ! کجا می ره از همه مهمتر اینکه امروز بازار چه خبره !

 آنچه که اینجا گفته میشه شما را از هر سایت و تحلیل بی نیاز می کنه بعد از اینکه آموختید ... لطفا به روی خیلی از این سایتها و وبلاگ نویس های داخل ایران نیارید که دارند اشتباه کار می کنند یا اصلا مطالبشون یک ریال هم گرونه !  من اول وارد سایت http://www.tsetmc.com  می شم به وضوح وارد سایت زیر می شوید :

 آموزش بورس

البته این اعداد و ارقام همواره متغییر هستند : ابتدای صفحه سمت راست ( در یک نگاه ) را مشاهده می کنید مثل همو ن داستانهای قدیمی عشق در یک نگاه می مونه بعبارتی تمام اتفاقات افتاده در طی روز و یا همزمان با زار را شما در یک لحظه ناظر هستید . در نظر داشته باشید برای موفقیت در این شغل باید شیفته بود و عاشق بگذریم.

شاخص کل چيست :

نه خیلی قدیم تر که مدرسه می رفتیم ، مثلا دوازده سال داشتیم در پایان هر ترم یا ثلث یک معدل یا میانگین از درس ها به ما ارائه می دانند جالب اینجا بود که شخصی که ریاضیات عالی می گرفت و ورزش ضعیف بود با شخصی که ورزشش بهتر بود و ریاضیات افتضاح برابر بودند . همیشه از این معدل بدم می یومد احساس می کردم هیچ وقت حق من این نبوده در هر صورت یک قانون بود شاید هم من اشتباه می کردم . شاخص کل یعنی میانگین حرکت کل سهام بازار . حالا ممکنه عمده سهام ها حرکت مناسبی داشته باشند و چند سهم بزرگ رشد نکرده باشند و این باعث نزول شاخص می شود . بنده خودم در تحلیلها کمتر شاخص را در نظر می گیرم و بیشتر برروی خود سهم تمرکز می کنم . دقیقا مثل زمان تحصیل درسی که علاقه مند بودم را بیشتر مطالعه می کنم و بیشتر می آموختم . در بازار هم به همین شکل سهمی که با اهدافم نردیکتر است رو انتخاب می کنم بعد کسب سود می کنم به بقیه بازار و داستانهای حاشیه ای کاری ندارم .

تاثير در شاخص :

آموزش بورس

این باکس نشون می ده امروز سهامهای خاص با درصدهای بالایی معامله شدند . در نظر داشته باشید که همواره رنگ قرمز نشان نزول و رنگ سبز نشان از رشد سهم است یعنی امروز اگر شما سهم(وبانک) را داشتید و یا همین امروز قبل از رشد می خریدید 29.63 درصد سود داشتید رقم جالبیه !

نمادهاي پربيننده :

آموزش بورس

همواره بزرگان بازار در حالی که در حال معامله هستند نیم نگاهی هم به آینده دارند یعنی( نمادهای پر ببیننده ) و می تواند افقی باشدبرای من سهامدار که بدانم در آینده نزدیک چه سهامی مورد توجه هستند . مطلب فوق می تواند برای شما بهترین استراتژی باشد .

استراتژي چيست :

یک قاعده و اصول که در بازار برای شخص قابل اجرا باشد و سودمند . این قانون می تواند برای هر کس متفاوت باشد .

بورس و فرابورس :

شرکتهایی که در بازار بورس فعالیت می کنند طبق قوانین مجازند حداکثر روزی چهار درصد نوسان قیمت داشته باشند نه بیشتر و نه کمتر . مثال اگر قیمت سهم قبل از شروع بازار صد تومان باشد این سهم می تواند حداکثر تا 104 تومان رشد کند و حداقل تا 96 تومان نزول قیمت داشته باشد . اما در فرابورس سهام می توانند در روز تا 5 درصد نوسان داشته باشند . کسانی که حرفه ای نیستند سهام فرابورسی نخرند . چون هیجان زیاد ممکن است مخرب هم باشد . شاید هم سود ده .

شبکه : یا به اصطلاح بازار کدال www.codal.ir این قسمت اطلاع رسانی شرکت ها را بعهده دارد .

اصناف ویژه

شما اینجا هستید: اخبار بورس سایت tsetmc.com